Mladí pomáhajú trpiacim

Pozývame Ťa priateľu,

aby sme zanechali ľahostajnosť a prebudili súcit a solidaritu v našich srdciach. Nech naše bratské spoločenstvo modlitby, pripomínanie témy prenasledovaných svetu, ale aj konkrétna finančná pomoc, prinesie uistenie o Božej starostlivosti.

Nech každý z nás je nositeľom nádeje, prisľúbení. Krista!

Mladí ľudia zo Spišskej diecézy sa rozhodli venovať mesiac november pomoci trpiacim a prenasledovaným pre vieru.

V spolupráci s organizáciou ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi pozývajú k týmto aktivitám:

 • Každodenná modlitba Anjel Pána o 12:00, ktorú obetujeme za bratov a sestry, ktorí trpia pre vieru na celom svete.
 • Hovor o prenasledovaní kresťanov vo svojom okolí, zdieľaj príspevky ACN Slovensko, propaguj červenú stredu medzi priateľmi. Používaj hashtagy #cervenastreda #redwednesday
 • 24. novembra 2021 zapáľ sviečku vo svojom okne a pripoj sa k online modlitbe (viac info zašleme neskôr).
 • * * *

  Čo hovoria darcovia z našej komunity?

  Prečo podporujem prenasledovaných kresťanov? Veď keby prenasledovali mňa, pre vieru v Boha, bola by som vďačná za každú pomoc. Je dôležité, aby sme ako kresťania držali spolu, aj keby to malo byť modlitbou, lebo ten kto verí, všetko slúži na dobré. A tak i malá, no zároveň tá najväčšia pomoc, modlitba, môže zmeniť mnoho. Veď keď náš Boh je za nás, kto je proti nám?

  Viktória, 21 rokov

  Rád pomôžem kresťanom v núdzi, lebo v Kristovi sme všetci bratia a sestry, a niet medzi nami rozdielu. Všetci sme jedno v Kristovi. A ešte viac ako Slovák, ktorého história je spojená s prenasledovaním kresťanov, nemôžem ostať nečinný, ak sa niečo také stále vo svete deje.

  Peter, 23 rokov

  * * *

  Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi pomáha všade tam, kde sú kresťania prenasledovaní, trpia, alebo sú v núdzi.

  Nadácia ACN od roku 1947 pomáha ľuďom v núdzi len vďaka štedrosti svojich darcov.

  Nemá príjmy zo štátneho rozpočtu, korporácií, európskych alebo iných programov či grantov.

  Jednorázovo
  Mesačne
  10€
  20€
  30€
  50€
  15€
  20€
  50€

  Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

  Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.