Pomôžme spoločne Ukrajine

Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi vyhlasuje zbierku na okamžitú pomoc na Ukrajine. Na Ukrajinu posielame okamžitú pomoc vo výške 1 milión eur. Prosíme všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa pripojili a pomohli nám tento záväzok naplniť.

Vo štvrtok, 24. februára v skorých ranných hodinách vpadli ruské vojenské jednotky na územie Ukrajiny.

Obyvatelia všetkých regiónov Ukrajiny sú v ohrození. Hľadajú úkryt pred vojenskými útokmi a utekajú z miest na západ krajiny. Ide o najvážnejší vojenský konflikt na území Európy od 2. svetovej vojny.

Kostoly a farnosti sú pripravené na prívaly utečencov. Kňazi, rehoľníci aj laici prešli kurzami prvej pomoci, aby mohli pomáhať zraneným. Cirkev v krajine sa na situáciu pripravovala už týždne, hoci dúfala v mierové riešenie.

Straty na ľudských životoch, materiálne škody a ďalšie tragédie vojny sa pre Ukrajincov stali realitou.

Pomôžme im a ukážme našu solidaritu. Stojme pri našich susedoch, pri našich bratoch a sestrách, ktorí v týchto chvíľach prichádzajú o svoje domovy.

AKO BUDÚ VYUŽITÉ VAŠE FINANČNÉ PROSTRIEDKY:

 • Pápežská nadácia ACN roky spolupracuje s overenými partnermi priamo na Ukrajine. Teraz nás prosia o pomoc, aby mohli poskytovať jedlo, vodu, zdravotnú starostlivosť aj úkryt obetiam vojny a obrovskému množstvu ľudí, ktorí sa dali na útek.
 • Okamžitá pomoc pre obyvateľov diecéz v núdzi v regiónoch Charkova, Záporožia, Donecku, Odesy a na Kryme
 • Pomoc pre 4789 kňazov a 1350 rehoľných sestier po celej Ukrajine, aby mohli naďalej pomáhať núdznym v ich farnostiach
 • O konkrétnom využití budeme darcov priebežne informovať.

  Pomôžme spoločne trpiacim na Ukrajine!

  Jednorazovo
  Mesačne
  1000€
  500€
  300€
  100€
  50€
  100€
  50€
  30€
  20€

  Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

  Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.